Rejestr certyfikatów ISO/IEC 20000, ISO/IEC 27001 oraz ISO 22301 przyznanych organizacjom w Polsce

Wprowadzenie
Rejestr
Wyszukiwanie

Wstęp

Coraz więcej organizacji w Polsce dostrzega konieczność ochrony posiadanych informacji. Osiągnięcie i utrzymanie właściwego poziomu bezpieczeństwa w czasach, w których nowe zagrożenia pojawiają się praktycznie każdego dnia, nie jest zadaniem trywialnym. Dochodzi także do zdarzeń niespodziewanych czy nagłych awarii, które utrudniają lub wręcz uniemożliwiają funkcjonowanie procesów biznesowych. 

Najodpowiedniejszym podejściem jest więc wdrożenie adekwatnego i efektywnego systemu zarządzania opartego o sprawdzone, międzynarodowe normy ISO/IEC 27001 w zakresie bezpieczeństwa przetwarzanych informacji oraz zapewnienia ciągłości działania organizacji zgodnie z wytycznymi ISO 22301 albo brytyjskiego standardu BS-25999.

Jednocześnie wiele organizacji dostrzega konieczność uregulowania sposobu działania obszaru odpowiadającego za zarządzanie infrastrukturą informatyczną, gdyż w dużej mierze od niego zależy poprawne i nieprzerwane funkcjonowanie organizacji. Warto więc wykorzystać system zarządzania podnoszący jakość usług IT, poprzez zdefiniowanie celów biznesu i oczekiwań odbiorców tych usług. Standard zarządzania ISO/IEC 20000, pozwala w niezależny sposób ocenić i potwierdzić funkcjonowanie jednostek informatycznych na najwyższym światowym poziomie.

Stale rośnie liczba organizacji posiadających certyfikowany system zarządzania bezpieczeństwem informacji, jakością usług IT lub ciągłością działania - także polskie firmy coraz częściej decydują się na wdrożenie i certyfikowanie systemu zarządzania. Aby ułatwić ocenę rozwoju rynku oraz przepływ informacji między certyfikowanymi podmiotami, zdecydowaliśmy się na opracowanie rejestru certyfikatów ISO/IEC 27001, ISO/IEC 20000, ISO 22301 i BS 25999 przyznanych w Polsce.

Rejestr został przygotowany w oparciu o wiedzę grona specjalistów oraz publicznie dostępne materiały. W zamierzeniu autorów, niniejsza strona ma służyć wszystkim organizacjom zainteresowanym powyższymi systemami zarządzania – dlatego zachęcamy do współudziału w jej opracowaniu.

W szczególności prosimy o przesyłanie wszelkich informacji i aktualizacji dotyczących prezentowanej bazy certyfikatów.

Aktualności


Wykryto poważną lukę w USB
2014-08-04

Niemieccy specjaliści poinformowali o odkryciu poważnej luki w USB. Co istotne, błąd występuje w każdym urządzeniu z tym portem i nie może być obecnie poprawiony.

Ze względu na to, że do portu USB można

...

Więcej...

Zagrożenie phishingowe dla użytkowników produktów Apple
2014-07-09

Eksperci z Kaspersky Lab Polska poinformowali, że cały czas wzrasta liczba odnotowywanych ataków phishingowych na użytkowników produktów firmy Apple, również w Polsce. Średnio jest to ok 20 0000 przypadków dziennie, gdy jeszcze

...

Więcej...

Niebezpieczne (smart) telewizory
2014-06-16

Wiele współczesnych telewizorów jest połączonych z Internetem i posiada możliwość instalacji różnego rodzaju aplikacji, są to tzw. Smart TV. Niestety wraz z udogodnianiami łączą się też zagrożenia. Jednym z nich jest możliwość

...

Więcej...

Atak na Klientów Netii
2014-06-09

Na początku czerwca Klienci Netii otrzymali e-maile z załączoną fakturą, która w rzeczywistości okazała się złośliwym oprogramowaniem.

W oficjalnym komunikacie na stronie Netii pojawiła się informacja o tym, że

...

Więcej...

Wszystkie aktualności

Najnowsze certyfikaty

Organizacja Data cert. Standard
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Biblioteka Główna, PUNKT INFORMACJI NORMALIZACYJNEJ2016-11-22ISO/IEC 27001
TARR Centrum Innowacyjności sp. z o.o.2014-04-29ISO/IEC 27001
Ad Akta S.A.2014-03-28ISO/IEC 27001
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga-Północ2014-03-06ISO/IEC 27001
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga-Północ2014-03-06PN-ISO/IEC 27001

Więcej...

Aktualności

Niebezpieczne (smart) telewizory

Wiele współczesnych telewizorów jest połą...

Więcej...

Zagrożenie phishingowe dla użytkowników produktów Apple

Eksperci z Kaspersky Lab Polska poinformowali, że cały ...

Więcej...

Wykryto poważną lukę w USB

Niemieccy specjaliści poinformowali o odkryciu poważnej ...

Więcej...

Newsletter
Sondaż

Czy Państwa organizacja posiada któryś z certyfikatów: ISO/IEC 20000, ISO/IEC 27001 lub BS 25999?

---reklama---